Przejdź do treści

Serdecznie zapraszamy na wystawę prezentowaną w Atrium UAP:

Adam Gillert | Ciągłość (de)konstrukcji

13-21.12.2021

Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, ul 23 lutego 20.


Obrazy i rysunki Adama Gillerta ściśle związane są i wynikają z natury – zarówno tej obserwowanej i zobaczonej, jak i tej zarejestrowanej w fotograficznym kadrze. Szukając inspiracji dla swoich prac  zagłębia się w labirynty betonowych miast, wnętrza świątyń
i supermarketów. Zanurza się w gąszcz świata roślinnego: łąk i ogrodów. Penetruje mikroświat owadów, bada strukturę i materię minerałów. Poprzez wnikliwą, analityczną obserwację dokonuje jej selektywnego rozbioru – dekonstrukcji i dekompozycji. Proces ten jest mu potrzebny do tworzenia z jej elementów nowych wartości, znaczeń i symboliki. Skleja, zlepia te elementy w eklektyczny konglomerat.

….

Przypomina mi się, motto – credo kultowego dla mojego pokolenia zespołu rockowego (Silesian Blues Band) SBB

„SZUKAJ. BURZ. BUDUJ.”

….

W swoich pracach Adam Gillert zdaje się poszukiwać odpowiedzi na pytania;

„Co odziedziczyliśmy ?”
„Co i po co burzymy ?”
„Co chcemy zbudować ?”

prof. Jacek StrzeleckiAdam Gillert
Urodzony w 1989 w Poznaniu. Studia w Poznaniu na Akademii Sztuk Pięknych / Uniwersytecie Artystycznym (obecnie im. Magdaleny Abakanowicz) w latach 2008 – 2014. Dyplomy magistra sztuki broni w 2013 w II Pracowni Grafiki – Serigrafii prof. Mirosława Pawłowskiego, specjalność grafika warsztatowa, następnie po równoległych studiach II. stopnia na Wydziale Malarstwa i Rysunku w XI Pracowni Malarstwa prof. Marka Przybyła. W latach 2016-2019 realizował studia doktoranckie na WMiR UAP. Od 2016 współpracuje z prof. Jackiem Strzeleckim – kierownikiem I Pracowni Rysunku I Katedry Rysunku WMiR w roli asystenta. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym i rysunkiem.


  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 06.12.2021, 13:03
  • Ostatnia edycja: 03.01.2023, 19:59