Serdecznie zapraszamy na wystawę Studentów Architektury Wnętrz Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Akademii Sztuki w Szczecinie.

U PODSTAW 2.0

23–29.11.2021

Galeria R+
Akademia Sztuki w Szczecinie
Plac Orła Białego 2, Szczecin

wernisaż: 23.11.2021 godz. 17.00

U podstaw 2.0 to wspólna inicjatywa kierunku Architektura Wnętrz Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Architektura Wnętrz i Przestrzeń Wirtualna Akademii Sztuki w Szczecinie.

Kuratorzy wystawy:

• Emilia Cieśla
  • Natalia Kliśko-Walczak
  • Dominika Zawojska-Kuriata

Prace studentów prezentowane na wystawie powstały w Pracowniach Projektowania Wstępnego, które stanowią niezbędny element przygotowania młodych ludzi do studiów z zakresu szeroko rozumianej architektury wnętrz. Proces dydaktyczny, jaki zachodzi u podstaw projektowania, ma za zadanie wprowadzić studentów w specyficzny dla nich nurt rozumowania, dyskusji, obserwacji oraz artykulacji. W ramach projektowania wstępnego lub podstaw projektowania, studenci poruszają szereg kwestii teoretycznych oraz podejmują pierwsze próby praktycznego ujęcia analizowanych zagadnień.

• Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu:
    • Podstawy projektowania wnętrz mieszkalnych (studia podyplomowe), Projektowanie wstępne
      dr Emilia Cieśla, ad.
      dr hab. Natalia Kliśko-Walczak, prof. UAP
    • Pracownia Projektowania Wstępnego (studia stacjonarne, niestacjonarne)
      dr Szymon Nawój, ad.
  • Wydział Architektury Wnętrz Akademia Sztuki w Szczecinie:
    • Podstawy projektowania mebla i nowe technologie
      mgr Paweł Machomet
    • Podstawy projektowania architektury wnętrz
      dr Dominika Zawojska-Kuriata, ad.
      mgr Agata Legawiec
    • Podstawy realizacji form przestrzennych