B+R_UAP od idei do produktu

Łódź Design Festival

Wystawa w dniach: 16–19 września 2021 r.
Godziny otwarcia: 10:00–20:00 (ostatnie wejście: 19:30)
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3
Lokalizacja: C2

Oprowadzanie kuratorskie w przestrzeni wystawy: 16 września / czwartek / godzina 18:30

Prezentowane działania z obszaru B+R nie mają precedensu w historii Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, albowiem pierwszy raz, projekty realizowane są nie przez studentów, lecz przez kadrę ekspercką – interdyscyplinarne zespoły złożone z profesorów, adiunktów, asystentów, laborantów i doktorantów naszej uczelni w ramach współpracy z biznesem wspieranym przez Unię Europejską.

Dzięki zaangażowaniu doświadczonych naukowców i twórców, przedstawiciele biznesu mogą doświadczyć rzetelnego procesu projektowego, w którym właściwie zbalansowana jest relacja pomiędzy analityczną, twórczą i wdrożeniową stroną działań. Dla wielu producentów jest to również asumpt do wyższego pozycjonowania własnej marki i firmowanych przez nią produktów. Dowodem wysokiej jakości uzyskiwanych efektów są nagrody, jakie wspólnie wdrażane produkty otrzymują na międzynarodowych imprezach branżowych (Nagroda TOP DESIGN na Arena Design 2020 dla umywalki FRAME realizowanej dla firmy Pakiet oraz honorowa nagroda Laur Arting 2020 dla pomocnika kuchennego realizowanego dla firmy Paweł Dziamski Studio).

Koncept B+R_UAP od idei do produktu umiejscowiony jest na styku działań artystycznych i komercyjnych. Przedstawia bowiem efekty prac badawczo-rozwojowych realizowanych na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu w sposób wykraczający poza standardowy model prezentacji nowych produktów, znany z targów i showroomów.

LDF 2021, wystawa B+R_UAP od idei do produktu, projekt Panele akustyczne

Wystawa obejmuje między innymi przedpremierowe przedstawienie systemowego konceptu paneli dźwiękochłonnych zintegrowanych z kolekcją mebli z przeznaczeniem do biur lub pracy Home Office.

LDF 2021, wystawa B+R_UAP od idei do produktu, projekt Gniazdo

Na wystawie będzie można zobaczyć następujące projekty:

• „Gniazdo, teatrzyk, platforma”, projektanci: Katarzyna Laskowska, Dorota Januszek, Joanna Lisiecka, Katarzyna Karpierz
  • „Pomocnik kuchenny”, projektanci: Katarzyna Laskowska, Wojciech Tężycki, Joanna Lisiecka, Katarzyna Karpierz, Aliona Krystofik, Agata Sargalska
  • „Naścienne panele dziwiękochłonne Fields”, projektanci: Mateusz Wróblewski, Michał Filipiak, Magdalena Grenda, Justyna Burkiewicz, Mateusz Słociński
  • „Biurko task and concentration hills”, projektanci: Mateusz Wróblewski, Michał Filipiak, Magdalena Grenda, Justyna Burkiewicz, Mateusz Słociński
  • „Lampa stojąca Eugenius”, proktanci: Magdalena Grenda, Karolina Tylka Tomczyk, Małgorzata Paruch Piotrowska, Piotr Korbanek

Kurator: Dorota Januszek i Justyna Burkiewicz

• Opublikowano: 13.09.2021, 19:37