Galeria Szewska 16 należąca do Miejskich Galerii Sztuki UAP serdecznie zaprasza na wystawę:

19.04 – 4.05.2021

Galeria Szewska 16
ul. Szewska 16, Poznań

kurator:

• Zbigniew Szot

koordynacja:

• Natalia Czarcińska
  • Jerzy Muszyński
  • Dorota Tarnowska-Urbanik

Projekt „Walizka”

Wiele lat temu stałem się właścicielem starej, drewnianej walizki. Nie wiem do kogo należała i nie wiem, ile lat służyła ludziom jako element podróży. Ale wiem, że przez ostatnie 15 lat przeleżała w mojej pracowni – pewnie czekając na pomysł, który narodził się w mojej głowie jakiś rok temu. W obecnych czasach zagrożenia COVID – 19 słowo „podróż” zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia. Od wielu miesięcy żyjąc i tworząc w izolacji stworzyliśmy wspólnie autonomiczną kolekcję prac, dedykowanych tylko tej walizce, którą teraz wysyłamy w podróż. Prace i walizka stanowią nierozłączną całość. Pragnę, aby ten zestaw odwiedził każdego z Nas i został zaprezentowany w wybranych przez Was miejscach. Może być to galeria, mieszkanie, szkoła, uczelnia czy prywatna pracownia. Chcę też prosić Was wszystkich o pozostawienie na wieku walizki swojego znaku. Może to być naklejka, stempel lub inna forma działania plastycznego, która będzie indywidualnym śladem każdego z Nas. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej artystycznej podróży.

Artyści którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej podróży to:

• David Aleksidze,
  • Zbigniew Bajek,