5 Marca 2021 w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu odbyło się oficjalne otwarcie wystawy konkursowej XII Biennale Grafiki Studenckiej 2021 PRZECIWCIAŁA wraz z uroczystym ogłoszeniem laureatów.

Dnia 23 lutego 2021 roku odbyły się obrady Jury XII Biennale Grafiki Studenckiej w składzie:

• prof. Błażej Ostoja Lniski- Przewodniczący komisji
    Prodziekan Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • prof. dr hab. Krzysztof Tomalski
    Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki

Jury po zapoznaniu się z nadesłanymi zgłoszeniami (47 prac) wybranymi w pierwszym etapie obrad zdecydowało o przyznaniu 14 nagród:

• I NAGRODY  XII BIENNALE GRAFIKI STUDENCKIEJ (5.000 zł)
    Karolinie Turek z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • II  NAGRODY  XII BIENNALE GRAFIKI STUDENCKIEJ (3.000 zł)
    Wiktorowi Wiatrowi z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • III NAGRODY  XII BIENNALE GRAFIKI STUDENCKIEJ (2.000 zł)
    Matyldzie Laskowskiej z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz
  • Nagrody Specjalnej Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku JM prof. ASP dr hab. Krzysztof Polkowski (2.000 zł)
    Michałowi Wasiakowi z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
  • Nagrody Specjalnej Dziekana Wydziału  Grafiki  Akademii Sztuk Pięknych w  Gdańsku – prof. ASP dr hab. Sławomir Witkowski (2.000 zł)
    Natalia Żychlińska z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz
  • Nagrody Specjalnej Dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – prof. Jacek Staszewski (2.000 zł)
    Marii Barańczyk  z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz
  • Nagrody Specjalnej Dziekana Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dr hab. Tomasz Daniec, prof. ASP (wystawa indywidualna laureata w  Galerii Humberta WG ASP w Krakowie)
    Marcinowi Zonenbergowi z Akademii  Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Nagrody Specjalnej Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK (nagroda rzeczowa)
    Magdalenie Banaś z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Nagrody Specjalnej Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – prof. Wojciech Pukocz  (2.500  zł)
    Aleksandrze Rajnisz-Podlaskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Nagrody Specjalnej Rektora Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych – dr hab. Jerzy Paweł Nowacki, profesor PJATK (2.000  zł)
    Szymonowi Ciasnocha z Akademii Sztuki w Szczecinie
  • Nagrody Specjalnej Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – dr hab. Grzegorz Hańderek, prof. ASP
    (2.500 zł)
    Antoninie Kłos z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz
  • Nagrody Specjalnej Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk (1.000 zł)
    Natalii Ciak z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Nagrody Specjalnej Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego – prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski (1.000zł)
    Barbarze Szałańskiej z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Nagrody Specjalnej Dziekana Wydziału Grafiki Akademii  Sztuki w Szczecinie – prof. dr hab. Arkadiusz Marcinkowski (wystawa indywidualna w Galerii R+)
    Joannie Saloni z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Dodatkowo partner medialny tegorocznej edycji Magazyn TUU przyznał Nagrody Specjalne Redakcji Magazynu TUU:

• Marii Barańczyk z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Szymonowi Ciasnocha z Akademii Sztuki w Szczecinie
  • Martynie Pakule z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Michałowi Wolińskiemu z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Organizator:
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Partner główny:
Galeria Miejska Arsenał

Patronat Honorowy:
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Patronat medialny:
NOTES.NA.6.TYGODNI
Contemporary Lynx
TUU
TVP Kultura
WTK

WSZYTSKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wystawa pokonkursowa, w której biorą udział wszystkie nominowane prace prezentowana będzie w dniach 5-28.03.2021 w Galerii Miejskiej Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań.

• Opublikowano: 06.03.2021, 11:08
  • Ostatnia edycja: 03.01.2023, 20:01