Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP serdecznie zaprasza na wykład gościnny online:

dr Karolina Majewska-Güde (wraz z kolektywem pisze/mówi/robi) | Badania oparte o sztukę / sztuka oparta o badania

23 listopada 2020, godz. 18.00-19.30

Link do wykładu na platformie Google Meet (dostępny dla osób z domeny UAP): meet.google.com/xes-kqxp-eit

Link do transmisji wykładu online (dostępny dla wszystkich): https://stream.meet.google.com/stream/666ca539-4cdb-437f-b648-8003fec18782

Wykład poświęcony będzie metodologii pracy artystycznej oraz sposobom ucieleśniania i prezentacji wiedzy artystycznej, czyli badaniom artystycznym – artistic research.

Dr Karolina Majewska-Güde – profesorka w Instytucie Historii i Teorii Sztuki na Prywatnym Katolickim Uniwersytecie w Linzu.

Wykład zostanie poprowadzony wraz z kolektywem pisze/mówi/robi, do którego dr Karolina Majewska-Güde należy wraz z Dorotą Walentynowicz i Patrycją Ryłko.

pisze/mówi/robi – to kolektyw, który manewruje w polu sztuki; pytając o geografie, infrastruktury i protokoły sztuki, bada relacje pomiędzy sztuką a miejscem i przynależnością; produktem sztuki i jego kontekstami; produkcją wiedzy i produkcją sztuki.

Organizatorzy:

• Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP

• Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP składa serdeczne podziękowania Austriackiemu Forum Kultury w Warszawie za wsparcie organizacji wydarzenia.

Photo© pisze/mówi/robi

• Opublikowano: 19.11.2020, 09:25