Domy dla owadów – warsztaty artystyczne

Organizatorzy: Rada Osiedla Stare Miasto oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Prowadzenie: Aleksander Radziszewski (WEAiK)
Wsparcie:
Kaja Koster – Wydział Rzeźby
Marta Wieczorek – Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa
Marika Opas – Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa
Marta Bączyk – Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa

Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na problem ekologiczny, jakim jest coraz bardziej ograniczona przestrzeń bytowa owadów zapylających. Proces ten widoczny jest w dużych miastach, w których obecność tego typu owadów jest szczególnie pożądana. Ze względu na pozbawienie przez negatywną działalność człowieka naturalnych schronień dla owadów, konieczne stało się tworzenie dla nich alternatywy. Celem warsztatów było zaprojektowanie oraz skonstruowanie nowych schronień dla pożytecznych owadów, wykorzystując do ich wykonania zarówno materiały naturalne, jak również te pochodzące z recyklingu.

Warsztaty towarzyszyły wystawie Katedry Bioniki i Krajobrazu w Miejskich Galeriach UAP

• Opublikowano: 16.09.2020, 14:21
  • Ostatnia edycja: 03.01.2023, 20:04